Вони порозуміються: експерти про переговори Порошенка і Трампа
19.06.2017
Президент України Петро Порошенко вирушив із офіційним візитом до США, у ході якого плануються переговори із президентом США Дональдом Трампом.
Ключовою темою переговорів має стати врегулювання конфлікту на Донбасі. Окрім того, темами переговорів, імовірно, стануть надання фінансової допомоги Україні, а також перспективи надання летальної зброї.
Напередодні візиту Петра Порошенка у Білому домі заявили, що не задоволені тим, як виконуються мінські домовленості і що США були б готові підтримати альтернативу Мінську у разі, якби новий формат був ефективним.
"Якщо б сторони прийшли до якоїсь іншої угоди шляхом іншого механізму, і якщо вони були б згодні до нього приєднатися і успішно виконувати, я думаю, ми були б відкриті для підтримки такого механізму", - сказала речниця Державного департаменту Хізер Ноєрт.
Водночас, вона наголосила, що зараз не йдеться про те, що США можуть очолити ініціативу зі зміни формату переговорів про врегулювання кризи на Донбасі. Хізер Ноєрт сказала, що США "глибоко стурбовані ескалацією конфлікту" і вважають найважливішим встановлення миру на сході України.
Нова адміністрація США також вважає, що українська влада могла б дійти згоди з Москвою поза мінськими домовленостями 2015 року. Як висловився держсекретар США Рекс Тіллерсон, не слід бути "прикутими наручниками до Мінська".
ВВС Україна спілкувалася із експертами в Україні про те, чого чекати від переговорів Петра Порошенка і Дональда Трампа?
Анатолій Баронін, директор аналітичної групи "Da Vinci AG":
Це перша зустріч Петра Порошенка з президентом США. Вона відкриває шлях до подальшої співпраці України з адміністрацією Дональда Трампа.
Зважаючи на психологічні характеристики обох президентів, можна прогнозувати, що зустріч буде успішною. Головне її завдання - встановлення прямого, безпосереднього контакту з очільником Білого дому.
Досягнення цієї мети і буде серйозним результатом, який у подальшому набуватиме конкретного змісту. Зважаючи на серйозну підтримку України як в таборі демократів, так і республіканців, існує добрий фундамент для цього.
Але слід зважати на те, що перша зустріч не може мати наслідком якісь радикальні зміни та знакові домовленості.
Це візит-знайомство, який здатен запустити потужніший механізм співпраці зі США. Тому найважливішим результатом будуть заяви американської адміністрації після зустрічі.
Щодо кризи на Донбасі, то до зустрічі президентів позиція Дональда Трампа формувалася його командою та радниками. Зараз на неї впливатиме президент України. Якщо йому вдасться встановити особистий контакт з американським лідером, я не виключаю нових пропозицій США щодо Донбасу.
Source